Nagroda dla MJu (przeczytaj)                                                         Dobry wieczór!  Dziś piąteczek a do tego upał taki! Pewnie wszyscy grillujecie i bawicie się dobrze ;) I słusznie, na zdrowie 😉
 MJu w odróżnieniu dzisiaj malowała.... żartuję, przecież zawsze to robię! Tak więc malowałam a teraz odpoczywam, piszę do Was i chłodzę się zimnym, żółtym, cholernie dobrym "napojem" 😋 😈.

 Dzisiaj w odróżnieniu nie będę pisać o moich pracach, dzisiaj o nagrodzie jaką miałam przyjemność wczoraj odbierać.

 Około tygodnia temu zostałam poinformowana, że zostanie mi wręczona nagroda Burmistrza Miasta Kwidzyna 2019 w kategorii KULTURA I SZTUKA! Co za radość, co za zaszczyt! Byłam bardzo zaskoczona tym wyróżnieniem!

 Zdawałam sobie sprawę, iż może dojść do tego, że będę musiała wygłosić przemowę..... O cholerka, ja i przemowa 😱. Dobrze wiecie, że dałam plamę na wernisażu z moją przemową! Trema, stres, emocje i troszeczkę mnie to wszystko przerosło. Nie będę do tego wracać, choć uważam wernisaż za bardzo udany!

 Pewnie myślicie, że się przygotowywałam do nowej przemowy, otóż nie! Tak mam, że rzeczy mnie stresujące szybko wymazuję z głowy i biorę się za malowanie. Tak było i tym razem. Wczoraj przyszedł ten dzień! Pięknie się wypindrzyłam, sukienka, makijaż i gotowa do boju. Zasiadłam na widowni teatru wraz z innymi zasłużonymi do nagrody w różnych kategoriach. Z każdej kategorii wychodziło po kilka nagrodzonych osób i tylko jedna z nich głosiła wcześniej pięknie przygotowaną przemowę. Myślę sobie LUZIK. Jestem uratowana! Przyznam, że nie zdawałam sobie sprawy ile mamy zdolnych ludzi w Kwidzynie. Były nagrody za śpiew, recytacje, muzykę, różne dziedziny sporty i wiele innych. 

 Nagle moja kategoria czyli malarstwo, rysunek, ilustracja. Wywołują nazwiska innych panien i na końcu moje. O każdej z nas coś ładnego powiedzieli, co dokładnie nie wiem, stres. Usłyszałam tylko, że jedna z nas za ilustracje do książek, o mnie to tyle pamiętam, że zrobiłam piękny wernisaż "Twarzą w twarz" powiedzieli  za co kocham ludzi i emocjach jakie przelewam na płótno. Podążam więc na scenę. Stoję w szeregu z innymi bardzo młodymi dziewczynkami. Muszę to powiedzieć, same siksy i JA. Wiadomo, że do najmłodszych nie należę, dziewczęta o WIELE młodsze. Nagle podchodzi do mnie Burmistrz miasta i strzela mi komplement  😜 ( jaki nie powiem to między nami hahaha ). Wręcza mi (wraz z innymi dwoma panami) dyplom, kwiaty i nagrodę. Gra pięknie za nami orkiestra, ruszyły aparaty, flesze i stoję. Napawam się chwilą, pięknie. 
 Nadchodzi ten moment, która z nas do przemowy, ja spokojniutka nadal stoję. Patrzę na te dziewczęta, one zestresowane, zagubione, przerażone! Każda na siebie patrzy i nic, czuję jak ich wzrok spada na mnie. Ja luz.... Nagle coś się we mnie odezwało, drugi głos mówi " To twój moment, chciałaś walczyć, coś sobie udowodnić, pisałaś w poprzednim poście, żeby poczuć ten wiatr, żeby rzucić szmaciorą".... Czuję, że wstrzymuję oddech, stoję na bezdechu. I znowu głos mówi ( i tu przepraszam za słownictwo) " Kur... Mju musisz to zrobić dla siebie i swojego ducha artystycznego! Pokaż im wszystkim kto ma jaja! Walka... Biorę głęboki oddech... Dziewczynki w stronę schodów, żeby zejść ze sceny a ja do przodu mknę do mikrofonu! Nie wierzę co robię ale idę! Niczym lwica, mówię raz się żyje! Jestem tu do cholery, jestem!
 Podchodzę więc i mówię... Podziękowałam za nagrodę, powiedziałam , że za tydzień czeka mnie wernisaż i proszę, żeby trzymali za mnie kciuki oraz podziękowałam Kwidzyńskiemu Centrum Kultury za to, że tak pięknie zorganizowali mój wernisaż w kwidzyńskim teatrze.
 Jaka byłam z siebie dumna! Mało kto wie ile mnie to kosztowało! Cieszę się ogromnie,że bliscy mi byli ze mnie dumni 😊 Dziękuję za OGROMNE wsparcie! MJu bardzo dziękuje 😈

 Wieczorem uczciłam oczywiście mój sukces 😉 Najbardziej jednak byłam dumna z mojej odwagi! Niby nic a dla mnie znaczyło tak wiele....... 

 Dostałam jeszcze większej energii, jeszcze więcej chcę od życia! Wiatr, deszcz i słońce odczuwam jeszcze bardziej intensywniej! Dlatego to robię, jest pięknie!

 Zdradzę Wam mój plan ;) Ruszyłam z nową serią portretów..... Będzie to niezwykła seria, bo nasza 👍.  Stwierdziłam, że polskie gwiazdy też zasługują na uznanie i znajdzie się wśród nich trochę fajnych frikasów 😉. Pojawią się sławy filmowe, gwiazdy ze scen muzycznych oraz nasi celebryci. Ukażą się też nasi kochani prowadzący ze śniadaniówki TVN ale kto taki tego już nie zdradzę.. 
 Pierwsza osoba już powstaje, mam nadzieję, że za 3 dni przedstawię Wam skończony obraz. Zdradzę, że jest to kobieta (kto śledzi mój profil na instagramie, dobrze wie kto to taki.)
 Zapraszam do mojej przepięknej strony internetowej, w której znajdziecie galerię moich wszystkich prac. Link poniżej :)
martamatla.com 

Komentarze

Publikowanie komentarza