Wernisaż i trochę o mnie (przeczytaj)                                                     Wernisaż:)
                                  I doczekałam się!!!!!!!!!

                   Tak się cieszę!!!! Tak się jaram!!!!!! ale zarazem denerwuję i przeżywam! 😱

 Dnia 24 kwietnia tego roku o godz 16.30 odbędzie się mój pierwszy wernisaż. Wystawa będzie trwała 2 tygodnie. Zapraszam wszystkich chętnych, który chcą zobaczyć moje prace na żywo, będzie mi przeogromnie miło :) Przewidziany mały poczęstunek i lampka wina, wstęp wolny:)

 Wypadałoby powiedzieć parę słów o mnie oraz o pracach, które ostatnio stworzyłam i tknęłam w nie życie.

                                                                   Krótko o mnie

  Malarstwo to ważny etap mojego życia.
  Od dziecka kochałam rysować,malować i tworzyć. W szkole podstawowej bardzo dużo udzielałam się artystycznie. Nauczycielka od plastyki zauważyła moją pasję i starała się rozwijać moje zdolności. Zaczęły się plenery z panem Potreciem, na których nauczyłam posługiwać się farbami. Po ukończeniu szkoły podstawowej zaczęłam naukę w liceum o profilu plastyczno-informatycznym. Tam miałam wspaniałą panią od zajęć plastycznych, która pod konic liceum przygotowywała mnie na studia ( ASP w Gdańsku). Los mój potoczył się nieco inaczej niż sobie zaplanowałam. Na studia artystyczne nie poszłam, co nie oznacza, że nie udzielałam się w tym kierunku. Przez pewien okres malowałam dużo obrazów na zamówienie. Najczęściej były to reprodukcje znanych artystów tj. Monet, Van Gogh, Beksiński i wiele innych. Założyłam rodzinę, której poświęciłam dużo czasu i odłożyłam malarstwo na 13 lat! We wrześniu ubiegłego roku wróciłam do malarstwa, założyłam bloga, gdzie jak wiecie opisuje moje artystyczne poczynania. Po namowach najbliższych założyłam konto na instagramie, gdzie zaczęłam wrzucać moje prace na bieżąco od pierwszego etapu do skończonego dzieła. Zaczęło się szaleństwo, pełno polubień i przemiłych komentarzy. Dało mi to wielkiego "kopa" i zmotywowało do dalszej pracy. W przeciągu ostatnich sześciu miesięcy powstało około dwudziestu prac.

                                                      Dlaczego portrety
 
 Portret to wizerunek przedstawiający człowieka z uwzględnieniem jego cech indywidualnych i stanu psychicznego.To jeden z najczęściej uprawianych rodzajów malarskich i rzeźbiarskich. Moje prace powstały przy użyciu farb akrylowych na płótnach o wymiarach 100 na 80, 100 na 70 oraz 120 na 60.
 Kocham ludzi - ich różnorodność, bo właściwie każdy z nas jest inny, jedyny, niepowtarzalny i pragnie być indywidualnością, pragnie się wyróżniać. Dlatego wybrałam portret, który ukazuje tą piękną indywidualność.
 Moim marzeniem jest, by każdy oglądający moje obrazy dostrzegł tą różnorodność, pokochał piękno człowieka, niezależnie od wieku czy koloru skóry. Każda kreska - nawet ta ukazująca detale ubioru, jest prowadzona z wielką dokładnością, bo one podkreślają styl człowieka.
 Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy, ukazują stany emocjonalne: radość, smutek, zaciekawienie, obojętność.
 
 Dla mnie moje prace są jak dzieci, które stworzyłam. Czasem wydaje mi się, że nieświadomie stworzyłam im też mózgi, ponieważ czuje ich spojrzenie i historię która się za nimi kryje.....
                  Trzymajcie za mnie kciuki!
                           Pozdrawiam MJu
   

Komentarze